Terminy Szkoły Zdrowia prof. Michała Tombaka na rok 2020:
20-24 KWIETNIA 15-19 CZERWCA 07-11 WRZEŚNIA
Rezerwacja Ewa 577-560-333 ( w godz. 12-20 )
Jeżeli chcesz otrzymywać na maila powiadomienia o nowych artykułach na blogu, zostaw poniżej swój adres e-mail
Informacje zawarte w tekstach znajdujących się na naszym blogu nie stanowią indywidualnej diagnozy dla danego Czytelnika. Informacje z naszych tekstów nie są również poradą lekarską. Należy je zatem traktować jedynie jako ogólną informację na temat omawianych w nich zagadnień. Zalecamy, by Czytelnik skonsultował swoją indywidualną sytuację z lekarzem, przed zastosowaniem się do porad zawartych na naszym blogu. Dzięki temu Czytelnik będzie mógł zweryfikować, czy w Jego przypadku nie występują przeciwwskazania wynikające z jego stanu zdrowia, czy przebytych uprzednio chorób.
Teksty zamieszczane na naszym blogu są utworami chronionymi na mocy ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 2006 r. Nr 90 poz. 631). W związku z tym, poza przypadkami wyraźnie wskazanymi w przepisach, w szczególności o dozwolonym użytku chronionych utworów, bez uprzedniej zgody autora nie można na jakimkolwiek polu eksploatacji: korzystać z tekstów lub ich fragmentów, w tym kopiować, powielać, wykonywać ich egzemplarzy, rozpowszechniać na stronach internetowych lub w aplikacjach mobilnych, rozporządzać tekstami lub ich fragmentami, w tym poprzez ich odpłatne lub nieodpłatne udostępnianie. W przypadku podjęcia działań ingerujących w treść praw autorskich do tekstów zamieszczanych na naszym blogu, bez uprzedniej zgody ich autora, jeżeli takie działanie nie będzie mieściło się w granicach dozwolonego użytku chronionych utworów, sprawa może zostać skierowana na drogę postępowania sądowego. Zwracamy również uwagę na przepisy art. 115 – 117 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), które przewidują odpowiedzialność karną za niektóre naruszenia praw autorskich. Czyny takie, po spełnieniu pozostałych warunków przewidzianych prawem, mogą stanowić przestępstwo.
2016-02-29
2 komentarze
Wikipedia Wolna Encyklopedia – Czy aby na pewno?
Chciałbym napisać parę słów na temat wpisu w Wikipedii dotyczącego pana profesora Michała Tombaka. Wikipedia, to miejsce, do którego chyba każdy z nas zagląda najczęściej, gdy chcemy pozyskać informacje na dany temat. Do początku 2015 roku, uważałem Wikipedię za wiarygodne źródło i miałem do niej zaufanie. Oczywiście wiedziałem o tym, że wpisy są tworzone przez społeczność Wikipedystów, ale wierzyłem, że każdy, kto edytuje jakieś hasło w Wikipedii, robi to z należytą sumiennością i odpowiedzialnością. Tymczasem, to, z czym mamy do czynienia od roku w przypadku hasła „Michał Tombak”, przechodzi ludzkie pojęcie i niestety sprawia, że przynajmniej dla mnie (wy oceńcie to sami) Wikipedia przestała być źródłem wiarygodnych informacji. Obecnie podchodzę z dużym dystansem, do zawartej w nich treści.
Do rzeczy, hasło dnia brzmi:
„Jeśli chcesz zaszkodzić komuś publicznemu – pogrzeb przy haśle tej osoby na Wikipedii”.
Pierwsza wersja hasła „Michał Tombak”, od której zaczęła się moja historia z panem Michałem pochodzi z przed roku. Zawierała ona kłamliwe informacje, deprecjonujące dorobek naukowy i życiowy pana profesora. Stawiająca jego osobę w złym świetle. Wersja ta ewidentnie miała wpłynąć na negatywny wizerunek Michała Tombaka w sieci. Jako źródła podawała oczerniające pana profesora artykuły, które po naszej interwencji zostały usunięte z portali, na których były umieszczone. Tego pierwotnego wpisu nie chcę nawet tu przytaczać, ale wszystko można prześledzić w zakładce „historia i autorzy” na Wikipedii, gdzie wykazane są wszystkie dokonywane na haśle zmiany.
Przychylny panu Michałowi Wikipedysta, na podstawie umieszczonych na naszym profilu FB dyplomów pana profesora w pierwszej kolejności umieścił przy tym haśle komunikat:
"Ten artykuł należy dopracować: Treść powinna być zgodna z zasadą neutralnego punktu widzenia."
A następnie, rozpoczął pracę nad edycją tego hasła, tak, aby odzwierciedlało ono prawdę, a jednocześnie było neutralne w swoim wydźwięku. Dzięki tym działaniom wpis w Wikipedii w czerwcu 2015 rok wyglądał następująco:
Michał Tombak, właśc. Michaił Borisowicz Tombak[1] (ur. 4 września 1953 w Karagandzie[1][2]) - rosyjski chemik i biolog polskiego pochodzenia.
Życiorys
Pochodzi z rodziny lekarzy (lekarkami były m.in. jego matka i babcia)[2]. W latach 1971–1976 studiował w Państwowym Instytucie im. K. Ciołkowskiego w rosyjskiej Kałudze i zdobył tam dyplom z biologii i chemii[1][2]. W czasie studiów uczestniczył w wyprawach do Tybetu, gdzie poznał tradycyjną medycynę chińską i tybetańską[2].
Na początku swojej kariery związał się z rosyjską szkołą parapsychologii. W Rosji od 1988 roku nastąpił przełom w podejściu naukowców i dziennikarzy do parapsychologii. W tym okresie popularność zyskała grupa młodych "sensytywnych", którzy demonstrowali swoje umiejętności na scenie. Byli to m.in. Albert Ignatienko, Michaił Shoyfet i Jurij Górnyj. Jednym z nich był także Michał Tombak[3]. Podczas swoich programów "Człowiek - twoje możliwości" oraz "Poznaj siebie" stosowali oni metodę sugestii, czyli bezsłowną formę oddziaływania na ludzi. Sugestia nie jest tożsama z hipnozą. Osoby poddane sugestii widzą i słyszą nie tylko człowieka, który na nich oddziałuje, ale również samych siebie oraz innych otaczających ich ludzi, z którymi mogą rozmawiać. Tombak opisywany jest jako jeden z parapsychologów, który potrafił otworzyć "drzwi" do podświadomości, dzięki czemu człowiek mógł odtworzyć zapomniane wydarzenia ze swojego życia i wykorzystać drzemiące w jego umyśle możliwości[4].
W latach 1990-1996 był dyrektorem Naukowego Centrum Zdrowia w Moskwie koncernu Ramaks-Elektronik[1]. Od połowy lat 90. mieszka na stałe w Polsce. W 1997 rosyjska Najwyższa Międzyakademicka Komisja Atestacyjna nadała mu stopień doktora nauk enegroinformacyjnych, co odpowiada polskiemu stopniowi doktora habilitowanego[1]. W 2003 roku otrzymał od rosyjskiego Międzynarodowego Akademickiego Centrum Kwalifikacji tytuł naukowy profesora o specjalności: medycyna laserowa, chirurgia i medyczna technika laserowa[1]. W tym samym roku został członkiem Laserowej Akademii Nauk Federacji Rosyjskiej[1].
Publikacje
Michał Tombak jest autorem książek poświęconych zdrowiu i uzdrawianiu:
Jego książki poświęcone zdrowiu zostały przetłumaczone na 12 języków (angielski, niemiecki, turecki, hiszpański, litewski, koreański, czeski, słowacki, norweski, rumuński, szwedzki i grecki)[5].
Przypisy
Bibliografia
No i w końcu było normalnie…
Ale niestety nie trzeba było długo czekać, żeby twórcy poprzedniej oczerniającej pana Michała wersji, powrócili, po zorientowaniu się, że ich „dzieło” zostało zmienione i już nie przynosi panu Michałowi szkody. Przystąpiono, więc do kolejnego ataku. No i o tym, to już można książkę napisać. Dla potwierdzenia, jakim narzędziem jest Wikipedia w rękach ludzi, którzy chcą komuś zaszkodzić wklejam linka do artykułu Tomasza Lisa, (który osobiście jest mi całkowicie obojętny, a wpis pochodzi jeszcze z przed wyborów), który pisze jak w Wikipedii postąpiono z jego osobą: http://tomaszlis.natemat.pl/147659,wikisyf-czyli-lapy-precz-od-mojej-rodziny
To tak do poczytania, żeby pokazać, że nie tylko Pan profesor Tombak jest w ten sposób nękany.
Ale wracając do sprawy. Jak wspomniałem, na reakcję nie trzeba było długo czekać. Już po miesiącu, czyli w lipcu, autor jednego z artykułów, które dzięki naszym działaniom został usunięty z sieci, napisał kolejny, tym razem podważający wiarygodność dyplomów pana profesora, umieszczając do niego link w zakładce „dyskusja” przy haśle Pana Tombaka na Wikipedii (przy każdym haśle na Wikipedii jest zakładka „dyskusja” gdzie edytujący hasło ludzie wymieniają się opiniami i argumentują dokonane przez siebie zmiany). Następnie, ni stąd ni z owąd pojawił się nowy bohater -Wikipedysta, niejaki Ency, który jak twierdzi „przypadkiem” trafił na ten wpis (hasło Michał Tombak) od razu wzbudził on jego wątpliwości i tak niesiony potrzebą serca postanowił naprawić ten wpis dla dobra ludzkości. Po jego interwencji hasło pana profesora wyglądało tak:
Michał Tombak, właśc. Michaił Borisowicz Tombak[1] (ur. 4 września 1953 w Karagandzie[1]) - rosyjski nauczyciel chemii i biologii w zakresie szkoły średniej. W materiałach autopromocyjnych (własna strona www) oprócz dyplomu ukończenia w roku 1976 Państwowego Instytutu Pegagogicznego w Kałudze prezentuje m.in. dyplomy nadania stopni i tytułów naukowych (wg polskich odpowiedników doktora habilitowanego i profesora), wydane przez niepaństwową Najwyższą Międzyakademicką Komisję Atestacyjną[2], łudząco upodobnioną do państwowej Najwyższej Komisji Atestacyjnej przy Ministerstwie Edukacji i Nauki Federacji Rosyjskiej. Według materiałów autopromocyjnych mieszka w Polsce, zajmuje się odpłatnie tradycyjną medycyną chińską, tybetańską i parapsychologią. Autor książek o takiej tematyce.
Przypisy
↑ Skocz do:a b Autopromocyjna i reklamowa strona www Michała Tombaka i Marii Bielenin. [dostęp 2015-05-08].
Skocz do góry↑ Komisja ma nazwę w języku rosyjskim "Высшая межакадемическая аттестационная комиссия", różniącą się tylko jednym dodatkowym słowem "межакадемическая" od nazwy komisji państwowej. Wydaje (według źródeł z Runetu - kupowane) dyplomy bardzo podobne do dyplomów komisji państwowej. Wyszukiwarki internetowe, w tym też Yandex.ru nie podają strony www tej komisji, ale strona ta istnieje pod URL-em w cyrylicy http://вмак.рф/. Komisja na tej witrynie jest prezentowana jako afiliowana przy Brytyjskiej Akademii Edukacji, z siedziba w Twerze pod Moskwą.
Tak moi drodzy, dobrze widzicie…. Z wersji z czerwca zostało to coś… wyciął nawet pan Ency tytuły książek pana Tombaka, tak gorliwie poprawiał hasło, które przez przypadek napotkał w necie. W „dyskusji”, Ency napisał:
„Sprawa jasna, niestety trafiłem na nią dopiero dzisiaj i to przypadkiem. Z okazywanych przez pana Tombaka dokumentów jedynym wartościowym jest dyplom ukończenia Państwowego Instytutu Pedagogicznego (zastanawiające jest, dlaczego na stronie www pana Tombaka to ostatnie słowo jest pominięte), czyli odpowiednika naszej WSP. Reszta to po prostu lipa, jak np. dyplom doktora (kandydata) nauk wydany (a prawidłowo - kupiony: ceny wg źródeł rosyjskich zaczynały się od 2 tys. zielonych - patrz http://www.aspirantura.spb.ru/forum/showthread.php?p=463292) w mętnej organizacji społecznej WMAK (udającej państwowy WAK - odpowiednika naszej CKdSSiT). I o ile WAK znajduje się w Interecie na błysk, to WMAK - tylko po długim fedrowaniu i to pod URL-em w cyrylicy http://вмак.рф/ - ponadto jest teraz prezentowany jako coś przy Brytyjskiej Akademii Edukacji, z siedziba w Twerze pod Moskwą. Dobra, trzeba z tym autopromocyjnym i otwarcie reklamowym hasłem zrobić porządek. W zasadzie nadaje się do usunięcia, ale może lepiej go zostawić w zaproponowanej przeze mnie ascetycznej postaci - ku przestrodze dla kolejnych poszukiwaczy w W. bezpłatnego kanału dystrybucji swoich płatnych usług. Ency
A ponieważ pan Ency studiował w Rosji i ma swoją bogatą historię, jako Wikipedysta, to osoba, która wcześniej naprawiała hasło pana Tombaka, zamilkła i nie udziela się już do chwili obecnej.
Ale to nie koniec… 4 dni później pojawia się wikipedystka Rusałka100, która edytuje hasło przywracając tytuły książek napisanych przez pana profesora oraz ponownie dodaje informację o tym, że zostały one przetłumaczone na 12 języków i wymienia je wszystkie.
Wygląda to tak:
Jest autorem książek poświęconych zdrowiu i uzdrawianiu [3]:
Książki te zostały przetłumaczone na 12 języków (angielski, niemiecki, turecki, hiszpański, litewski, koreański, czeski, słowacki, norweski, rumuński, szwedzki i grecki)[1]
A w „dyskusji”, argumentuje to następująco:
Sprawa jasna. Dlaczego to hasło w ogóle jest w Wikipedii? Co sprawiło, że osoba Tombaka znalazła się w tym miejscu? Czy to, że ma dyplom taki czy taki? Czy to, że mieszka tu czy tu? Moim zdaniem hasło to zostało utworzone, dlatego że jest to osoba publiczna, która jest znana z napisania czterech popularnych książek o tematyce zdrowotnej, które są w księgarniach przez 20 lat do dnia dzisiejszego. Nie rozumiem o jakiej promocji tu mowa? Dlaczego z hasła usunięto tytuły książek Tombaka, z których właśnie jest znany i dlatego się tu w ogóle znalazł? Czy fakt, że autor żyje i nadal sprzedaje swoje książki, sprawia, że wymienianie ich tytułów przy jego nazwisku w wolnej, jakby nie było, encyklopedii to jest promocja? Kierując się takim tokiem rozumowania, należałoby usunąć tytuły książek z następujących haseł w Wikipedii: Dorota Masłowskahttps://pl.wikipedia.org/wiki/Dorota_Mas%C5%82owska Katarzyna Grochola https://pl.wikipedia.org/wiki/Katarzyna_Grochola i może jeszcze na przykład: Janusz L. Wiśniewski https://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Leon_Wi%C5%9Bniewski Ci autorzy żyją i nadal sprzedają swoje książki – odpłatnie. Nikt nie może powiedzieć, że poprzez hasło w Wikipedii się promują, bo właśnie dzięki swojej twórczości te osoby trafiły do Wikipedii. Podobnie Michał Tombak, znalazł się tu z powodu tego, że jest autorem książek z żadnego innego. Nie mówimy więc o żadnej promocji tylko o rzetelnym podejściu do tematu edycji tego hasła, z zachowaniem podstawowej zasady Wikipedii czyli Neutralnego Punktu Widzenia. Rusałka100
Co robi Ency?.... jeszcze tego samego dnia…
Wycina jedną książkę i całą informację o tłumaczeniach. Wygląda to tak:
Jest autorem kilku książek, m. in.[3]: Jak żyć długo i zdrowo, Uleczyć nieuleczalne, Droga do zdrowia.
Argumentuje to następująco : (książki ok, ale z wiarygodnych źródeł), pisze również:
„Szanowana Setna Rusałko! Tytuły książek faktycznie powinny były zostać, tu moje cięcie było zbyt radykalne. Natomiast porównywanie pana Tombaka do pań Maśłowskiej i Grocholi czy pana Wiśniewskiego nie jest poważne. Rozgłos jest nieporównywalny. NPW nie ma tu zastosowania, a ma zasada encyklopedyczności. W przypadku pana Tombaka tylko książki pozwalają, choć trochę na siłę, zaliczyć to kryterium. Z uszanowaniem, Ency”
Dzień później Rusałka100, edytuje hasło, wymieniając ponownie wszystkie 4 książki pana profesora i tłumaczenia potwierdzone wiarygodnymi źródłami (np.: międzynarodowym spisem numerów ISBN, są to unikalne numery przypisywane do każdej wydanej pozycji książkowej czy innego wydawnictwa – trudno kwestionować istnienie danej pozycji, jeśli posiada ona numer ISBN). Wygląda to tak:
Jest autorem kilku książek, m. in.:
"Jak żyć długo i zdrowo" [3][4]
"Uleczyć nieuleczalne" cz.I [3][4] przetłumaczoną na język angielski, rumuński [4], turecki [5]
"Droga do zdrowia." [3][4]
"Czy można żyć 150 lat?" [4] przetłumaczoną na język angielski [4], niemiecki, turecki [6], hiszpański [7], litewski [8]
W „dyskusji” odpowiada Ency’emu:
"Szanowny Panie Ency, nie chodzi o porównywanie osób, tylko przytoczenie merytorycznych argumentów komentujących Pana "cięcie", które należy ocenić jako niepoważne. NPW przejawiane jest po raz kolejny poprzez usunięcie informacji na temat ilości tłumaczeń książek tego autora. Źródło w postaci strony tombak.pl było zastosowane ze względu na skupienie w jednym miejscu okładek wszystkich obcojęzycznych wydań. Teraz dla kilku przytaczam bardziej niezależne źródło. Z wyrazami szacunku Setna Rusałka."
Jak myślicie, co robi Ency? Ten „przypadkowy” neutralny wikipedysta?.....
Ponownie usuwa, jedną z książek pana profesora, pozostawiając 3 tytuły i pozostawia tylko 3 języki tłumaczenia, dobrane w dość specyficzny „neutralny” sposób. Wygląda to tak:
Jest autorem kilku książek, m. in.[3]: Jak żyć długo i zdrowo, Uleczyć nieuleczalne, Droga do zdrowia, dostępnych też w tłumaczeniach na np. język angielski, rumuński, turecki.
A w „dyskusji” pojawia się taki wpis użytkownika Ency:
”Rusałko, jesteś hm konsekwentna, ale widzę że możliwa jest z tobą dyskusja na argumenty, pomimo pewnej twej uszczypliwości. Więcej niebawem, jak wrócę z biegania wokół Balatonu. Ency
Zatem tak (pomijając twą uszczypliwość) i krakowskim targiem - dodałem przykładowe języki przekładów książek, jeśli tak ci na tym zależy,. Natomiast witrynahttp://www.isbnsearch.org/ nie jest właściwa na W. - to kanał sprzedażowy ("Using an ISBN is the most accurate and reliable way to search for a book. Use our search engine to find book information and the best prices for books."). Widzę że dobrze znasz mechanizmy W., ale też sprytnie przemycasz to czego tu nie ma i czego nie chcemy. Uważam, że możemy zakończyć ucieranie hasła o panu Tombaku na tym stanie, które - z twoim udziałem - ma obecnie, . Z uszanowaniem, Ency ”
Ency usuwa systematycznie książkę „Czy można żyć 150 lat?” ponieważ w źródle, które podaje (Katalogi Biblioteki Narodowej) nie ma tej pozycji. Dwa dni później Rusałka znów edytuje hasło, dodając po raz trzeci brakującą książkę z odwołaniem do wiarygodnego źródła (Zestawienie Katalogów Polskich Bibliotek), dodaje również dwa języki tłumaczeń niemiecki i hiszpański. Wygląda to tak:
Jest autorem kilku książek, m. in.[3]: Jak żyć długo i zdrowo, Uleczyć nieuleczalne, Droga do zdrowia, Czy można żyć 150 lat [4], dostępnych też w tłumaczeniach na np. język angielski, niemiecki, hiszpański, rumuński, turecki.
No i jak myślicie…. Co stało się dalej……?
Dwa dni później, pan „neutralny” Ency, zmienia hasło po raz kolejny usuwając ponownie książkę „Czy można żyć 150 lat” oraz usuwając tłumaczenie niemieckie i hiszpańskie i wygląda to znowu tak:
Jest autorem kilku książek, m. in.[3]: Jak żyć długo i zdrowo, Uleczyć nieuleczalne, Droga do zdrowia, dostępnych też w tłumaczeniach na np. język angielski, rumuński, turecki.
Po tym, Rusałka100 prawdopodobnie uznała, że nie ma sensu dłużej tracić czasu, gdyż to, co wyprawia Ency nie ma nic wspólnego z rzetelnym edytowaniem hasła, tylko usilnym dochodzeniu do tego, aby było ono jak najmniej warte i miało negatywny wydźwięk dla pana Tombaka. Od tego czasu hasło nie było modyfikowane i wygląda, tak jak wygląda. W zakładce „dyskusja” widać jeszcze wymianę zdań i faktów, włączyły się w nią nawet inne osoby, ale nie miało to wpływu na przywrócenie przyzwoitej wersji hasła Michał Tombak w Wikipedii.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:Micha%C5%82_Tombak
Może jeszcze kiedyś, jakaś osoba, może ktoś z was, kto zna się na edycji Wikipedii, podejmie próbę walki, bo inaczej nie można tego nazwać, aby był tam skromny, ale w uczciwy sposób przedstawiony obraz pana profesora, przede wszystkim, jako autora książek, gdyż z tego powodu właśnie, w ogóle się tam znalazł.
Ale za nim się to stanie, jeszcze kilka uwag, na temat insynuacji, które znajdują się obecnie w haśle Michał Tombak na Wikipedii, stworzonym przez pana „neutralnego” Ency’ego.
1.Pan Ency pisze, że Michał Tombak jest „rosyjskim nauczycielem biologii i chemii w zakresie szkoły średniej”, a przecież wszyscy wiemy, że pan profesor jest autorem popularnych książek, poradników o tematyce zdrowotnej. Z wykształcenia zaś jest biologiem i chemikiem z uprawnieniami do nauczania tych przedmiotów w szkole średniej. Rzeczywiście zaraz po studiach był nauczycielem, ale szybko zakończył ten etap, a w Wikipedii znalazł się z zupełnie innego powodu. No, ale panu Ency’emu zależało na tym, żeby nie wysunęło się to na pierwszy plan, no, bo, po co robić Panu Tombakowi reklamę w pierwszym zdaniu, a nóż widelec, ktoś nie wie, że napisał on książki, które, rozeszły się w milionowych nakładach… może sobie pomyśli, że był po prostu słynnym rosyjskim nauczycielem biologii i chemii w szkole średniej, hmmm?
2. Pan Ency pisze, że strona www.tombak.pl , z której czerpie informacje na temat życiorysu jest autopromocyjna, wspomina też o materiałach autopromocyjnych. Panie Ency, dlaczego pan tak usilnie to podkreśla, żeby dodać wiarygodności panu profesorowi, czy może w zupełnie innym celu. Zasada neutralności….hmm? Wyjaśnienie dla fanów: strona tombak.pl nie należy do pana profesora, jest to strona firmy, która organizuje turnusy z panem profesorem od wielu lat. Jest to naturalne miejsce, w którym normalny człowiek widziałby najbardziej wiarygodne źródło informacji, zakładając, że pan Tombak własnej strony nie ma wcale. Ale dla pana Ency’ego to materiał autopromocyjny.
3. Pan Ency pisze, że dyplomy pana profesora są „wydane przez niepaństwową Najwyższą Międzyakademicką Komisję Atestacyjną, łudząco upodobnioną do państwowej Najwyższej Komisji Atestacyjnej przy Ministerstwie Edukacji i Nauki Federacji Rosyjskiej.”, w przypisach zaś dodaje:
„[2] Komisja ma nazwę w języku rosyjskim „Высшая межакадемическая аттестационная комиссия”, różniącą się tylko jednym dodatkowym słowem „межакадемическая” od nazwy komisji państwowej. Wydaje (według źródeł z Runetu – kupowane) dyplomy bardzo podobne do dyplomów komisji państwowej. Wyszukiwarki internetowe, w tym też Yandex.ru nie podają strony www tej komisji, ale strona ta istnieje pod URL-em w cyrylicy http://вмак.рф/. Komisja na tej witrynie jest prezentowana, jako afiliowana przy Brytyjskiej Akademii Edukacji, z siedziba w Twerze pod Moskwą.”
Otóż, moi drodzy nie wiem, gdzie pan Ency nauczył się tak manipulować informacją i nie chcę wiedzieć, ale posłuchajcie tylko:
Po pierwsze, komisja, o której pisze pan Ency w przypisie i na której stronę odsyła, to Najwyższa Międzynarodowa Komisja Atestacyjna, która powstała w 2007 roku. Pan Michał swoje stopnie naukowe Kandydata Nauk i Doktora nauk zdobywał w latach 1996-1997, a dyplomy wydawała mu Najwyższa Międzyakaemicka Komisja Atestacyjna.
Po drugie, w przypisie pan Ency sugeruje, że dyplomy były kupione i jako wybitny wikipedysta, podaje źródło tych informacji, którym jest……uwaga……forum internetowe i luźna dyskusja na nim, kilku anonimowych ludzi, o których wiemy tylko tyle, że piszą po rosyjsku. Brawo panie Ency, ty, który tak zaciekle walczysz o wiarygodne źródło, które udowodni ci istnienie książki „Jak żyć 150 lat” Michała Tombaka, sam odsyłasz w sprawie, (w której można cię podać do sądu o pomówienie), do źródła w postaci forum internetowego. Jestem pod dużym wrażeniem solidności przytoczonych materiałów „niepromocyjnych”.
4. Kolejne, bardzo „neutralne” zdanie w haśle pana profesora napisane przez Ency’ego, w którym nawet nie wysilił się żeby wskazać źródło:
” Według materiałów autopromocyjnych mieszka w Polsce, zajmuje się odpłatnie tradycyjną medycyną chińską, tybetańską i parapsychologią.”
Drodzy Fani, nawet nie chce mi się tego komentować, ale zrobię to, żeby dokończyć to, co zacząłem. Na jakie materiały autopromocyjne powołuje się pan Ency? – nie wiemy, bo nie raczył ich wskazać, nie dodając w tym miejscu żadnego przypisu. Pan profesor jest autorem książek, napisanych 20 lat temu i to jest jego źródłem dochodów. Nie zajmuje się ani odpłatnie, ani nieodpłatnie tradycyjną medycyną chińską, tybetańską, a już na pewno nie parapsychologią. Co to jest za stwierdzenie? Skąd pan to wziął panie Ency, czy to znowu próba udowodnienia ludziom, za wszelką cenę, że pan Michał Tombak nie jest autorem poczytnych książek? Że zajmuje się czymś innym? Odpłatnie. Naprawdę gratuluję polotu i pomysłu.
Kochani, zakończę na tym, bo w obecnym haśle Michał Tombak na Wikipedii nie ma nic więcej poza lekceważącym tonem, kłamstwem, powoływaniem się na śmieciowe źródła i myleniem instytucji wydającej dyplomy. Szkoda gadać.
Dodatkowo zastanawia fakt, dlaczego gdy hasło pana profesora przetłumaczymy na język Esperanto (jest taka funkcja w narzędziach Wikipedii – przycisk na samym dole lewej kolumny przy haśle), a następnie używając funkcji googla przetłumaczymy ten tekst z Esperanto na język polski, to widać zupełnie inną treść, niż ta oryginalna w języku polskim. No, ale to jest właśnie Wikipedia.
Wierzę, że już nie długo ekipa „przyjaciół”, którzy tak szczelnie pilnują tego hasła przed edycją, polegającą na przedstawieniu postaci profesora w prawdziwym świetle, polegnie w walce z kimś, kto tę walkę podejmie i doprowadzi do końca. A póki, co, zapraszam wszystkich, którzy chcą zapoznać się z prawdziwym życiorysem pana profesora Michała Tombaka do działu „O Autorze” na niniejszym blogu.
Admin.
PS. Zapraszamy na wczasy i turnusy z udziałem prof. Michała Tombaka. Więcej informacji pod linkiem:
www.michaltombak.pl/blog/turnusy-i-wczasy/
Drodzy Państwo Zapraszamy serdecznie do Szkoły Zdrowia prof. Michała Tombaka „Żyj w zgodzie z naturą”...
Drodzy Fani, Fan Club wraz z wydawnictwem Serwis z okazji trzeciej rocznicy fanpage'a i bloga specjalnie dla Was przygotował coś wyjątkowego – kalendarz na rok 2019...
Na pytanie, co trzeba jeść, aby być zdrowym, zazwyczaj odpowiadam słowami Hipokratesa, który mawiał: „Pożywienie powinno być dla nas jak lekarstwo"...
Panie Patryku, chemia jest nauką ścisłą, postawiłem Panu konkretne pytania dotyczące mechanizmu oczyszczania wątroby po wypiciu oleju i soku z cytryny, więc proszę na nie konkretnie odpowiedzieć...
Drodzy Fani, po zamieszczeniu na FB artykułu o suplementacji, otrzymałem od zwolenników J.Z...
("Witaminy i statyny" - zamieszczony w dniu 25.02.2016 na jego profilu FB i dotyczący min. artykułu „Witamina C...
„Jeśli w przyrodzie jest choroba, to w przyrodzie trzeba szukać na nią lekarstwa” Hipokrates „Uzdrawiająca moc natury, pomóż sobie sam” Żyjemy w otoczeniu najróżniejszych energii...
Cykl "Bitwa o Cialo" Artykuł nr 2 "Ryzykowna gra" Uwaga! Na potrzeby tego artykułu, wszystkie chorobotwórcze bakterie, robaki pasożytnicze, wirusy i grzyby określam dla uproszczenia mianem – pasożyty...
Zamieszczamy kolejny fragment książki: "Uleczyć nieuleczalne cz. 2" profesora Michała Tombaka. Soki roślin – źródło zdrowia...
W 1971 roku podczas wyprawy UNESCO, w jednym z tybetańskich klasztorów została odnaleziona receptura "Eliksiru młodości" – nalewki czosnkowej, datowana na IV-V wiek p...
Informacje zawarte w tekstach znajdujących się na naszym blogu nie stanowią indywidualnej diagnozy dla danego Czytelnika. Informacje z naszych tekstów nie są również poradą lekarską. Należy je zatem traktować jedynie jako ogólną informację na temat omawianych w nich zagadnień. Zalecamy, by Czytelnik skonsultował swoją indywidualną sytuację z lekarzem, przed zastosowaniem się do porad zawartych na naszym blogu. Dzięki temu Czytelnik będzie mógł zweryfikować, czy w Jego przypadku nie występują przeciwwskazania wynikające z jego stanu zdrowia, czy przebytych uprzednio chorób.
Teksty zamieszczane na naszym blogu są utworami chronionymi na mocy ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 2006 r. Nr 90 poz. 631). W związku z tym, poza przypadkami wyraźnie wskazanymi w przepisach, w szczególności o dozwolonym użytku chronionych utworów, bez uprzedniej zgody autora nie można na jakimkolwiek polu eksploatacji: korzystać z tekstów lub ich fragmentów, w tym kopiować, powielać, wykonywać ich egzemplarzy, rozpowszechniać na stronach internetowych lub w aplikacjach mobilnych, rozporządzać tekstami lub ich fragmentami, w tym poprzez ich odpłatne lub nieodpłatne udostępnianie. W przypadku podjęcia działań ingerujących w treść praw autorskich do tekstów zamieszczanych na naszym blogu, bez uprzedniej zgody ich autora, jeżeli takie działanie nie będzie mieściło się w granicach dozwolonego użytku chronionych utworów, sprawa może zostać skierowana na drogę postępowania sądowego. Zwracamy również uwagę na przepisy art. 115 – 117 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), które przewidują odpowiedzialność karną za niektóre naruszenia praw autorskich. Czyny takie, po spełnieniu pozostałych warunków przewidzianych prawem, mogą stanowić przestępstwo.
2 komentarze
By komentować Zaloguj się jeśli nie masz konta Zarejestruj się
Zaloguj się by komentować. Jeśli jesteś tu pierwszy raz, najpierw się zarejestruj